Την ιστορική ομάδα του Αμαρουσίου φιλοξενεί το Σάββατο, η Καστοριά

Την ομάδα που έχει κατακτήσει το 2001 το Κύπελλο Σαπόρτα νικώντας τη γαλλική Σαλόν στον τελικό της Βαρσοβίας, αυτή του Γ.Σ. Αμαρουσίου, καλούνται να αντιμετωπίσουν οι «γουναράδες» το απόγευμα του Σαββάτου, στις 4 παρά τέταρτο, στο Κλειστό «Δημήτρης Διαμαντίδης», με στόχο να επανέλθουν στις νίκες, έπειτα από την ήττα τους με σκορ 78-68 από τον «Ηρακλή» στο «Ιβανόφειο».

Του Δαμιανού Δέλλιου

Είναι, αναντίρρητα, μια πάρα πολύ δύσκολη αναμέτρηση για το Καστοριανό συγκρότημα, που, όμως, ενώ σέβεται τον αντίπαλό του, κατά πως δηλώνουν οι παίκτες του και ο προπονητής του Γιώργος Σούλιος, δεν φοβούνται και ότι θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να τον κερδίσουν, ώστε να επαναφέρουν τα χαμόγελα στις τάξεις τους.

Το εν λόγω, βεβαίως, παιχνίδι, όπως ο καθένας αντιλαμβάνεται, προσφέρεται για υψηλού επιπέδου θέαμα, γι’ αυτό, άλλωστε, υπάρχει και τεράστιο ενδιαφέρον για την απόκτηση ενός εισιτηρίου από τους μπασκετόφιλους της Καστοριάς, που, για άλλη μία φορά, αναμένεται να δημιουργήσουν το αδιαχώρητο στο κλειστό της πόλης το απόγευμα του Σαββάτου, προκειμένου να παρακολουθήσουν αυτό το πολύ ενδιαφέρον ματς.

Τέλος, άξιο αναφοράς, είναι το γεγονός, ότι ο κόουτς των «γουναράδων», Γιώργος Σούλιος, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να έχει, επιτέλους, στη διάθεσή του τους Λυμπάρη και Καραμαλέγκο, που προπονήθηκαν κανονικά και αναμένεται με τη συμμετοχή τους στη σαββατιάτικη αναμέτρηση να προσθέσουν πολλά «κλικ» στον τρόπο λειτουργίας της ομάδας του.

 Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Ανδρών

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Καστοριάς 15:45 Καστοριά-Μαρούσι

Τζαφλέρης-Φακίτσας-Τζίμα (Κηπουρίδης)

Περιβόλας 17:00 Απόλλων Πάτρας-ΑΕ Λάρισας

Μπίκας-Τσαχάκης-Καλογερόπουλος Φ. (Κωστής)

Ψυχικού 17:00 Ψυχικό-Χολαργός

Καλδίρης-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης (Ντάβαρης)

Π. Σαλπέας 17:00

Εθνικός-Δούκας Καραβίτης-Γιακείμη-Ορφανός Ι. (Παλάτος)

ΔΑΚ Λευκάδας 17:00

Δόξα Λευκάδας-Περιστέρι Παναγιώτου-Βαρδάλος-Δημόπουλος (Κανελλόπουλος)

ΕΑΚ Παπάγου 17:00

Παπάγου-Αρκαδικός Τσούνας-Παγώνης-Ξέρας (Τεφτίκης)

Καρδίτσας 17:00

Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Λόρτος (Τέγα)

Tετάρτη 13 Δεκεμβρίου

Υμηττού 18:30

Αμύντας-Ηρακλής Παντελίδης-Κατραχούρας-Αναστόπουλος Α. (Ορφανός)

Leave a Comment